Kevin zmagovalec 3. turnirja do 19 let

3. turnir do 13 in 19 let

V soboto, 1.10. 2022, smo se odpravili na turnir v Lendavo, kjer smo ponovno dosegli kar nekaj lepih rezultatov. Pa začnimo kar z mlajšimi. V skupini U13 B je bila najbolj uspešna Maja Strajnar, ki je osvojila srebrno medaljo med posameznicami. Še bolj uspešni pa smo bili v skupini U13 A. Pri deklicah posamezno sta vse do polfinala uspeli priti Tita Strušnik in Teodora Milivojević. Tam sta žal obe morali priznati premoč svojim nasprotnicam, kar je pomenilo medsebojni dvoboj za bronasto medaljo-tokrat je bila boljša Tita, ki je tako osvojila bron, Teodora pa nehvaležno 4. mesto. Še za en bron pri dekletih pa sta poskrbeli Tita in Maja v dvojicah. Podobna usoda kot dekleti je doletela tudi Dina Mašića in Naja Seška. Fanta sta se prebila v polfinale, tam žal izgubila in se udarila za medaljo. Uspešnejši je bil Din. Za edino zlato medaljo v kategoriji U13 je poskrbel Din v paru z Bregarjem (BK Mengeš).

Pri starejših pa smo bili priča kar nekaj zanimivim tekmam in morda celo nekoliko presenetljivim rezultatom. Med dekleti žal nismo imeli predstavnic, zato pojdimo k fantom. Med posamezniki smo bili priča popolni dominaciji naših. Tokrat je svoje znanje pokazal Kevin Lin Lenarčič in zasluženo slavil v finalu proti Žigi Podgoršku. Družbo na stopničkah pa jima je delal še Tadej Jelenc, ki je na svoji poti do medalje premagal starejšega kolega Jako Periča Marovta. Iskreno se trenerji se že veselimo naslednjih klubskih derbijev na tekmovanjih. Pa končajmo tole poročilo s še eno zlato medaljo. Zanjo je (presenetljivo ali pa tudi ne glede na formo v zadnjem času) poskrbel Tadej Jelenc, ki je v paru z Blazino (BK Ljubljana) dal vetra starejšim kolegom in morda nakazal selektorjem mladinskih reprezentanc, da je nanj potrebno resno računati v nadaljevanju sezone.

Čestitke vsem nastopajočim, predvsem pa dobitnikom medalj!