MLADI UPI #2 – TINE PERIČ MAROVT

V tem članku bomo spoznali našega Tineta, ki ga (tako kot njegovega brata) poznamo verjetno prav vsi člani kluba. Zaradi njegove vesele narave in posrečenih izjav, nam je zelo hitro zlezel pod kožo – se pa v njem skriva še veliko več.

Enajstletni Tine obiskuje peti razred Osnovne šole Medvode. Badminton sedaj trenira že tretje leto, za ta šport pa ga je navdušil njegov starejši brat Jaka. Jaka je bil do nedavnega tudi član slovenske mladinske reprezentance, kar Tinetu predstavlja tudi zelo lep vzor.

V treh letih je Tinetu že kar 15-krat uspelo stopiti na zmagovalni oder, od tega si je priboril kar 8 zlatih medalj. Sodeloval je tudi na mednarodnem turnirju Medvode Yonex cup, kjer se je med posamezniki uvrstil na 4. mesto. Poleg talenta pa je pokazal tudi veliko dobre volje. Njegovi klubski kolegi ga opisujejo kot “zabavnega, smešnega in navihanega” fanta.

Tine, tvoji prijatelji v klubu pravijo, da si zelo zabaven! Kako ti uspe kar celi dve uri animirati ostale v skupini?

Ja, šale pridejo kar same od sebe. Lahko ti povem kakšen vic!

Imaš starejšega brata, ki se prav tako ukvarja z badmintonom. Koliko časa še potrebuješ, da ga premagaš? Kakšna bo taktika?
Potrebujem samo še kakšni dve leti! (smeh) Za taktiko pa bom videl kar sproti..

Katere vaje na treningu najbolj ne maraš?
Zagotovo kolebnice!

Ja, slišala sem, da si za opravljen test dvojnih skokov pri Nataliji potreboval kar 8 mesecev! Kako si se počutil, ko ti je končno uspelo?
Bil sem tako vesel, da sem skoraj jokal od veselja! Vsi igralci na treningu so mi začeli ploskati.

Kaj narediš, ko si na tekmi/treningu zelo jezen, ali pa žalosten?
Ko sem jezen, se po navadi potrudim čim prej pomiriti. Včasih mi priteče tudi kakšna solzica.

Kaj na treningih ti je najbolj všeč in te najbolj veseli?
Ko ob petkih cel trening igramo!

Kakšni so tvoji cilji za naslednjih 10 let športne kariere? Imaš mogoče kakšnega vzornika?
Moj cilj je, da bi na tekmovanjih še naprej dosegal čim boljše rezultate. Moj vzornik pa je moj starejši brat Jaka.

S čim se rad ukvarjaš v prostem času, ko nisi na treningu? Si v kateri video igrici nepremagljiv?
Po navadi se v prostem času igramo s prijatelji, zelo rad pa igram tudi video igre. Nepremagljiv….mogoče v Fortnitu!

Če bi lahko imel eno super moč, katero bi si izbral?
Da bi se lahko vrnil v preteklost. Tako bi lahko popravil slabe trenutke in podoživel dobre.

Tinetu se zahvaljujemo za odgovore in mu želimo, da bi mu čimprej uspelo premagati svojega brata!

TajaP